Siedem Światów Jedna Planeta

Siedem Światów Jedna Planeta

Oct. 27, 2019
Your rating: 0
0 0 votes

Creator

BBC
Creator

Cast

Video trailer

Synopsis

Miliony lat temu niewyobrażalne siły rozerwały skorupę Ziemi dając początek siedmiu nadzwyczajnym kontynentom. Każdy z nich jest oddzielnym światem, z niepowtarzalnym klimatem, ukształtowaniem terenu oraz wyjątkowymi przedstawicielami fauny i flory.

Program z narracją Sir Davida Attenborough (w polskiej wersji Krystyna Czubówna), ukazuje jak na obszarze każdego z nich kształtowały się niepowtarzalne formy życia. Ujawnia także niezwykłe, nieznane dotąd zachowania zwierzęcych mieszkańców wszystkich kontynentów, od spalonych słońcem równin Afryki po skute lodem wody otaczające Antarktydę.

BBC Earth po raz pierwszy zrealizowało serię bazującą na siedmiu kontynentach w momencie, gdy bioróżnorodność każdego z tych kontynentów znajduje się w jego szczytowym punkcie. Dotychczas w programach przyrodniczych świat natury dzielony był według rodzajów siedlisk, podział na kontynenty to zupełnie nowy sposób patrzenia na planetę. Seria składa się z siedmiu odrębnych filmów, ponieważ każdy kontynent ma swoją tożsamość, swoje cechy charakterystyczne i swoją unikalną przyrodę.

Serial jest hołdem dla różnorodności form życia, ale ma także na celu ukazanie wielu wyzwań stojących przed zwierzętami we współczesnym świecie zdominowanym przez człowieka. Opowiadając te nieznane i niespodziewane historie z życia zwierząt, pragniemy ujawnić fundamentalną prawdę o tym, co sprawia, że każdy z naszych siedmiu światów jest całkowicie wyjątkowy.

Hits: 27

Siedem Światów Jedna Planeta
Siedem Światów Jedna Planeta
Siedem Światów Jedna Planeta
Siedem Światów Jedna Planeta
Original titleSeven Worlds, One Planet
First air dateOct. 27, 2019
Last air dateDec. 08, 2019
Seasons1
Episodes7
StatusEnded

Seasons and episodes

1Season 1 Oct. 27, 2019

Similar titles

Justin Bieber: Seasons
Kosmos
Czas honoru
Marielle: O Documentário
Rozkwit imperiów: Osmanowie
Prohibition
Fear City: New York vs The Mafia
Snapped
Cosmos: Possible Worlds
When We Left Earth: The NASA Missions
Planeta dinozaurów
24 Hours in A&E

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website